Svetaines struktura
2021-03-08

„Atmintis gyva, nes liudija“

2020-01-08

Atmintis gyva

2020 m. sausio 13 dieną minėsime prieš dvidešimt devynerius metus iškovotą pilietinę pergalę prieš agresorių. Sausio 13-ąją 8 valandą ryto kviečiame dešimčiai minučių uždegti vienybės, pergalės ir atminties žvakutes.

Visi kviečiami atsinešti ir uždegti savo žvakutes.

Kasmet daugiau nei 1500 institucijų: mokyklų, valstybės įstaigų, įvairių organizacijų Lietuvoje ir užsienyje atsiliepia į Tarptautinės komisijos kvietimą dalyvauti Laisvės gynėjų dienai paminėti skirtoje pilietinėje akcijoje.

Tą dieną uždegamos žvakės simbolizuoja laisvės gynėjų laužus prie parlamento, apgintos laisvės šviesą ir pergalę prieš brutalią jėgą, atmintį ir susikaupimą pagerbiant žuvusius ir nukentėjusius.

Organizatoriai kviečia visus prisijungti ir uždegant kartu žvakutes pajusti vienybės jausmą, kuris apjungė Lietuvą 1991 m.

Pilietinę iniciatyvą „Atmintis gyva, nes liudija“ Tarptautinė komisija organizuoja kasmet, nuo 2008 metų.

Tarpdalykinis integracinis projektas KURIAME LIETUVĄ

2020-01-02

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet mūsų mokyklos bendruomenė prisijungė prie kitų Lietuvos ugdymo įstaigų ir dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Tolerancijos švyturys", skirtoje Tarptautinei tolerancijos dienai pažymėti. Šios iniciatyvos iniciatorė ir organizatorė dorinio ugdymo (etikos) vyr. mokytoja R. Gelčienė kvietė visus aptarti, permąstyti, suprasti koks yra svarbus santykis su KITU, KITOKIU žmogumi. Šių metų iniciatyvos simbolis Švyturys, kuris rodo kelią ne tik jūroje pasiklydusiems laivams, bet tampa kelrodžiu ir žmonių bendravime. Etikos mokiniai konstravo, kūrė švyturius, rinko mintis, diskutavo apie tai, kas padeda rasti gyvenimo kelią, kaip galime padėti vieni kitiems šiame kelyje, jei iškyla pavoja, kaip „neužplaukti'' ant gyvenimo seklumos. Dėkojame aktyviausiems pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos Švyturys” dalyviams: 10D klasės moksleivėms: Alksnytei Robertai ir Razgaitytei Vėjūnei, 5d: Baliukevič Beatričei, Bareikytei Gabijai, Blaževičiui Vykintui, Gudelytei Saulei, Sadauskaitei Gabijai, Vilimaitei Elžbietai, 8B: Venckui Rapolui, 8c: Čuvykinui Vadimui ir Mozūraitei Smiltei.

Gruodžio 5 d. Kaune vyko I Tarptautinė konferencija-praktikumas  „Menas mokyti(-s)". Šioje konferencijoje  dalyvavo ir pranešimą „Mokinių aktyvios pilietinės pozicijos ugdymas" skaitė mokyklos pedagogė R. Gelčienė. Užsienio ir Lietuvos pedagogų susitikime buvo nagrinėjami muzikinio, bendro ugdymo klausimai, ieškoma modernių, šiuolaikinių sprendimo būdų. Pedagogams ir mokiniams buvo malonu stebėti, pasisemti patirties iš meistriškumo pamokas vedusių žymių  pedagogų: dr. B. Lenko iš Slovakijos, D. Gazdic-Kliajic iš Bosnijos ir Hercagovinos, E. Aybinder iš Izraelio. Lietuvos švietimo aktualijas pristatė, nagrinėjo LMTA, LSMU, VDU dėstytojai, pedagogine patirtimi dalijosi Palangos, Visagino, Kaišiadorių, Šalčininkų, Kauno ir Vilniaus mokytojai.

 

Šiais mokslo metais mokyklos erdvėse vėl suspindo mokinių rankomis sukurtos dekoratyvinės žiemos gėlės. Etikos vyr. mokytojos R. Gelčienės paskatinti pradinių ir vyresniųjų klasių mokiniai  papuošimus sukūrė iš antrinių žaliavų (popieriaus rulonų). Kurdami papuošimus mokinai aptarė šių dienų ekologinę situaciją pasaulyje, ieškojo sprendimų kaip galima dar kartą panaudoti antrines žaliavas kaip papuošimo detales interjere. Anot mokinių, tai buvo nuostabiai praleistos pamokos kartu dirbant ir kuriant.

  

„Mažuose pasaulio kampeliuose maži žmonės darydami mažus, gerus darbus pamažu keičia pasaulio veidą.'' 
Vanda Juknaitė

2019  metų pabaigoje, gruodžio mėn. 4–15 d. mokykloje etikos mokiniai kartu su savo mokytoja Rasa Gelčiene pakvietė į socialinę gerumo akciją „Pasidalintas džiaugsmas – dvigubas džiaugsmas". Vyresniųjų klasių mokiniai sukūrė lankstinuką, kuriame pateikė svarbiausią informaciją apie renginį, 5–8 kl. mokiniai parašė skelbimus, išdėliojo akcijos dėžes. Šiais metais mokyklos bendruomenės nariai (mokiniai, mokytojai, tėvai) rinko ir nešė higienines priemones: muilą, dantų pastą, dantų šepetėlius, dušo žėlė, šampūną. Buvo surinkta 240 vnt. Higienos priemonės, padedant mokiniams savanoriams, buvo pristatytos į Vilniaus arkivyskupijos „Caritas" Socialinę tarnybą ir išdalintos vargingai gyvenantiems, vienišiems žmonėms. Dėkojame visiems, kurie buvote jautrūs kito buvimui šalia.

Linkime DOSNIŲ, PRASMINGŲ Naujų 2020-ųjų  metų!  

 

"IN MEMORIAM"

2019-10-16

IN MEMORIAM

Renginys

2019-10-08

Afisa 10.22

Koncertas

2019-09-19

Ciurlionio afisa

Pradedame Naujus Mokslo Metus

2019-09-06


Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto ir Muzikos skyrių jaunųjų atlikėjų koncertas.

2019-05-30

ciurlioniukai

BIRŽELIO 5 D. 18 VAL. ŠAKIŲ KULTŪROS CENTRE
KVIEČIA ČIURLIONIUKAI
BALETO IR MUZIKOS VAKARAS VISAI ŠEIMAI

Lietuvos baleto meno raidą sunku įsivaizduoti be ryškiausių artistų: G. Sakalauskaitės, V. Chlebinsko, L. Bartusevičiūtės, J. Katakino, J. Valeikaitės, P. Skirmanto, Ž. Baikštytės, M. Baužio, E. Špokaitės, E. Smalakio, N. Juškos, O. Konošenko ir daugelio kitų, kurie yra baigę šią mokyklą. Ne vienas mokyklos absolventas garsina Lietuvos vardą šokdamas pasaulio teatruose: J. Dronina (Olandija), M. Baužys (JAV), N. Beliakaitė (JAV), V. Putriūtė (JAV).

1952 m. baletmeisterio V. Grivicko, baleto trupės vadovo ir baletmeisterio M. Moisejevo ir pedagogės K. Salnikovos-Moisejevos iniciatyva prie Vilniaus dešimtmetės muzikos mokyklos buvo atidarytas choreografijos skyrius. Baleto solistas H. Kunavičius tapo šio skyriaus vadovu. 1963 - 2001 m. choreografijos skyriui, vėliau reorganizuotam į Vilniaus baleto mokyklą, vadovavo L. Ramanauskienė-Navickytė. 2001 m. baleto mokykla reformuota į Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyrių, kuriam šiuo metu vadovauja Eligijus Butkus.

Baleto skyriaus mokiniai yra laimėję prizines vietas ne viename tarptautiniame konkurse Lozanoje (Šveicarija), Moroje (Švedija), Grasse (Prancūzija), Dželsone (JAV), Nagojoje (Japonija), Helsinkyje (Suomija), Berlyne (Vokietijoje), Sankt-Peterburge, Permėje, Maskvoje (Rusija).

Muzikos mokymu prasidėjo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos gyvavimas 1945 m. Ir šiuo metu muzikos skyrius mokykloje yra pats didžiausias. Nuo pat pirmųjų darbo metų iki šiol čia ruošiami muzikai profesionalai. Šiuo metu muzikos skyriaus absolventų skaičius siekia per 1000. Ir dabartinių moksleivių, ir mokyklą baigusių pavardės dažnai pastebimos koncertų, rečitalių afišose, jie koncertuoja garsiosiose pasaulio scenose, groja orkestruose, ansambliuose, dalyvauja festivaliuose bei konkursuose.

M. K. Čiurlionio menų mokyklos muzikos skyriuje mokėsi daug iškilių Lietuvos menininkų: Leopoldas Digrys, Feliksas Bajoras, Jonas Aleksa, Mūza Rubackytė, Gintaras Rinkevičius, Aldona ir Jurgis Dvarionai, Dovydas Geringas, Danutė Pomerancaitė, Marija Audronė ir Birutė Vainiūnaitės, Bernardas Vasiliauskas, Veronika Vitaitė, Petras Geniušas, Juozas Širvinskas – ir tai tik dalis asmenybių, kuriuos Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje šiandien garbingai vadina jos mokiniais.

Koncertas nemokamas

Daugiau apie renginį skaitykite čia

TINKLINIO VIRUSAS

2019-03-14

Kovo 10d. sekmadienį mokyklos sporto salėje, siautėjo "TINKLINIO VIRUSAS". Kovo 11-ąjąi, bei Sąmoningumo didinimo mėnesiui BE PATYČIŲ, skirtame renginyje dalyvavo 60 moksleivių (viso 15 komandų po 4 žaidėjus). Net 8 valandas vykusį turnyrą organizavo kūno kultūros mokytojai Viktoras Dobrovolskis, Justina Miliauskaitė ir Antanas Pociūnas.
Sveikiname laimėtojus, bei prizininkus: I vietos laimėtojus komanda „Rytas“ VASILIAUSKAITĖ UGNĖ (6kl.), GRUDZINSKAITĖ KOTRYNA (6kl.), JUREVIČIUS DOMINYKAS (12kl.), MAKNICKAS JUSTAS (12kl.). II vietą užėmė komanda „Link tinklo“ JAKUTIS LAURYNAS (11kl.), PAUKŠTĖ POVILAS (11kl.), KLEVINSKAITĖ JUSTINA (10kl.), KLIMAŠEVSKYTĖ MAGDELENA (11kl.), III vieta „Raudoni Šermūkšniai“ PLUKAS STEPONAS (9kl.), BŪRĖ AUGUSTAS (9kl.), PLUKAITĖ DOMINYKA (6kl.), VALUCKAITĖ EGLĖ (6kl.).

Vaikai vaikams

2019-03-13

plakatas a1_uzlaidos_5_mm

Oi tai dyvai!

2019-03-12

Oi tai_dyvai


Tokie pavasario dyvai: saulė karalienė ir burtininkė aukso raktais atrakino žemę, išleido žolę. Nesididžiuodama aplankė ir kemsynus, ir šabakštynus – ,,Tau, saulute, ačiū ačiū, nuo žalčių ir nuo gyvačių”. Atgaivinusi augaliją, gyvūniją, žmoniją, ji aukštai pakilo virš Vilniaus bokštų, Antakalnio šilo. Daugiau šviesos, šilumos – daugiau džiaugsmo, gyvybės. Pavasaris – muzikaliausias metas: ,,Vilnelė bėga žaisdama ir savo dainą nešdama per žalią miestą…” Nusileidusi nuo bokštų saulė iškrečia pokštą – klasėsė strykčioja, išdykauja saulės zuikučiai. Aukštybėse laigo kregždės, uodegų žirklėmis prašantiems atkerpa po gabalėlį dangaus. Visiems norintiems užtenka, nes žemė tokia maža, o dangus toks didelis didelis…
Kalnų papėdėje įsitvirtinusioje menų mokykloje čirena smuikai, violončelės, atsiliepia dūdos dūdelės, siaudžia griaudžia mušamieji instrumentai ir geriausi, tobuliausi instrumentai – vaikų balsai.
Koncerte skambės smuikininkų ansamblis ir chorai, violončelė, fleita, trimitas, saksofonas, marimba, arfa ir, be abejo, fortepijonas. Visiems žinoma, kad geriausius smuikus ir kitus styginius instrumentus Kremonoje dare italų meistrai. O kas sukūrė pirmą fortepijoną? Ogi florentietis meistras Kristoferis 1711 m. Virš trijų šimtų metų fortepijonas skamba visame pasaulyje. O kas sugalvojo, sukūrė fortepijoną Lietuvoje? Tikras dyvas – mūsų didis poetas Kristijonas Donelaitis.
Nelengva pirščiukais-nykštukais aprėpti septynias rojalio oktavas, 88 klavišus. Svarbi ir būtina muzikantų dorybė – kantrybė. Tenka kūrinį repetuoti kokį 100 ar 1000 kartų, kad 1001-ąjį kartą sugrotum didelėje scenoje. Bet vaikai turi puikius mokytojus ir didį mokytoją M. K. Čiurlionį. Jo menas ir žodis tikrąjį kelią rodo: ,, Žvalgykis nuo aukštų bokštų, tai kelią pajusi“; ,,Kuo plačiau sparnus išskleis, kuo didesnį ratą apsuks, tuo bus geriau, tuo laimingesnis bus žmogus.”
"Trijų mūzų" dailininkai derina spalvas, piešia, tapo žalią pavasarį, rausvą saulėlydį, žydras fėjas ir violetinį vėją. Jų kūryba bus demonstruojama Šokio teatro fojė.
Vienuoliktos klasės balerina šoks gulbę pagal C. Saint-Saӫnso muziką. Mažiausieji ,,Trijų mūzų“ vaikučiai, globojami čiurlioniukų, dainuos, šoks - žais gulbiukus, kengūriukus.
Pavasaris ir linksmiausias metų laikas. Įvairiose šalyse vyksta šventės, mugės, karnavalai. Mes švenčiam Užgavėnes su baisiomis ir baisiai juokingomis kaukėmis. Italija garsėja Venecijos karnavalu su prašmatniomis kaukėmis ir muzika (ji skambės koncerte). O išradingas ir sąmojingas C. Saint-Saӫns sukūrė populiarųjį ,,Žvėrių karnavalą“, kurio finalas vainikuos koncerto pabaigą.

Koncerte dalyvauja aktorius Ignas Gužauskas.
Koncertuoja VšĮ ,,Trijų mūzų“ vaikai
Nacionalins M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokiniai
Veiks ,,Trijų mūzų“ vaikų dailės darbų parodėlė.
Koncertą rengė Zina Puišienė
Choreografija Ingos Kibildienės ir Olgos Kraujelienės
Dailininkė Rūta Vėliūtė

Daugiau informacijos: www.sokioteatras.lt
Koncerto trukmė 1 val.
Bilietus platina TIKETA

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis