Svetaines struktura
2019-03-21

Apie fonoteką

2017-09-28

Fonotekos veiklos kryptys

Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos fonoteka  - viena išskirtinių vietų mokykloje, kurioje sukaupta daugiau kaip 30000 reikalingų pagal mokymo programas garso ir vaizdo įrašų. Fonotekoje įrengta kompiuterinė salė, video klasė, dirba laboratorija, kurioje gaminami ir restauruojami garso ir vaizdo įrašai.

Čia lankosi visų skyrių moksleiviai, norintys išgirsti muziką, pažiūrėti spektaklio, koncerto įrašą ar filmą, panaršyti internete ieškodami reikiamos informacijos pasaulio muzikos bibliotekose, pamatyti on line konkursus, sukurti savo muzikos kūrinį ar lavinti muzikos teorijos gebėjimus ir muzikos istorijos žinias. Mes aptarnaujam ne tik lankytojus, bet iliustruojame pamokas, metodinio centro organizuojamus seminarus, konferencijas  ir kursus.

Jau kelis metus fonotekoje vyksta kompiuterizavimas. Tai, ko gero, pirma respublikoje fonoteka, kurioje vykdomas kompiuterinis pamokų iliustravimas (daugiakanalė įrašų ir diktantų transliacija kompiuteriu į skirtingas auditorijas), kurioje vienu metu 13 moksleivių ar mokyklos darbuotojų gali dirbti prie kompiuterinių fonotekos katalogų bei metodinės medžiagos aptarnavimo salėje ir internete, kurioje sukurta muzikos teorijos ir istorijos dėstymo kompiuterinė bazė ir kuriami skaitmeniniai fondai savarankiškam vyresnių klasių moksleivių bei mokytojų ar kt. lankytojų darbui, kurioje sudarytos sąlygos darbui su muzikos kūrybos (Sibelius, Finale ar kt.) programomis.

2006 metais fonoteka dalyvavo kuriant bendrą projektą "Technologinio muzikinio raštingumo diegimas Lietuvos menų gimnazijose" su Kauno Juozo Naujalio bei Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijomis ir laimėjo Europos Sąjungos finansavimą. Tai leis mokyklai įsigyti edukacines programas Auralia, Musition, dar vieną paketą natų rašymo programos Sibelius,ir Magic Music maker, įrašų restauravimo ir redagavimo programas, papildyti garsų biblioteką.

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis