Svetaines struktura
2021-02-24

Europos kalbų diena

2017-10-24

Mokyklos užsienio kalbų metodinis būrelis rugsėjo paskutinę savaitę paminėjo Europos kalbų dieną. 

Šiemet pasiūlėme vaikams įvairiomis užsienio kalbomis pravesti trumpas pažintines pamokėles savo bendraamžiams. Moksleiviai entuziastingai ėmėsi mokytojų darbo, beldėsi į klasių duris ir kalbėjosi, žaidė, skaičiavo, dainavo, vaidino, lygino kalbas, net vaišinosi pyragu ir visaip stengėsi pasidalinti savo entuziazmu su bendraamžiais. Pamokėlių žanrai ir temos buvo labai įvairios ir originalios. Antai 5d ir 6d kl. mokiniai iliustravo anglų kalbos posakius apie lietų – kokia aktuali tema, ar ne? 4 kl. „vokietukai“ vedė pamoką-spektaklį 1-okams,  5 kl. vokiečių klb. grupės mokiniai mokytojavopersirengę tam tikrais personažais. 10 ir 11 kl. anglistai savo pamokose  pristatė rimtesnes temas: kalbėjo apie Europos Sąjungos ir jos kalbų istoriją, iškilias asmenybes, organizavo viktorinas. Prancūzų kalbos besimokančios 9 a  baleto skyriaus mokinės supažindino  pirmų ir antrų klasių mokinius su prancūziškais spalvų, skaičių ir vaisių pavadinimais, mokėsi prancūziškų dainelių.

Norime pažymėti aktyviausius „mokinius“:

Emili Peršukevič (10 kl.), Edvinas Jakonis ir Ksenija Jermakova (11 kl.), E.Fedorcovaitė ir E.Bazytė (10 kl.), Tadas Petrulis ir Laurynas Jakutis (10 kl.), Akvilė Aksinavičiūtė (11 kl.), Jekaterina Lychvar, Rusnė Rimkutė (9 kl.), Jolita Svidraitė ir Stasiūnaitė Indrė, Jekaterina Lychvar, Rusnė Rimkutė (9a kl.)  Emilija Budreikaitė ir Ignė Novikaitė (6 kl.), Karolis Rasiulis ir Petras Dūda (6kl.), Goda Kuznecovaitė (6 kl.), Kotryna Amilevičiūtė ir Monika Mackevičiūtė (6kl.), Laura Degolado Brito kartu su Saule Dunkauskaite (6 kl.), Meda Urbonavičiūtė ir Stepas Plukas (8 kl.), Elžbieta Mirinavičiūtė ir Deimantė Lazdinytė (8 kl.), Rūta Buišaitė ir Benas Jonušas (9 kl.), Giedrė Kučinskaitė, Viltė Daugirdaitė, Matas Gancevičius, Matas Vakaris Labanauskas (8kl.)

Gal jų buvo ir daugiau, bet tiesiog negavome apie juos informacijos.

Smagu, kad kai kurie vaikai jau yra pramokę ir retesnių kalbų, ne tik anglų, vokiečių, prancūzų ir rusų. Klasėse skambėjo ir lenkų, estų, čekų, italų, ispanų, turkų, ukrainiečių  kalbos. Jaunieji mokytojai džiaugėsi gavę  progą pajusti, ką reiškia stovėti priešais klasę. Juk smagu ne tik mokytis kalbų, bet ir kitus jų pamokyti.

Mokykloje svečiavosi  ispanakalbis mokytojas  German Degollado, kuris žaismingai pravedė dvi ispanų kalbos pamokėles įvairių klasių moksleiviams ir užsienio kalbos mokytojoms.

Visą savaitę 4-ojo aukšto fojė ir visų užsienio kalbų kabinetų durys buvo papuoštos mokinių pagamintais kalbų dienos simboliais: vėliavėlėmis, balionais, plakatais, karpiniais.

Europos kalbų dienos paminėjimu kasmet pradedame savo užsienietiškų renginių maratoną. Laukia kitos šventės ir kitokia neformali veikla – tai, kas praskaidrina mokyklinę rutiną ir suteikia gerų emocijų. Būkime  aktyvūs ir motyvuokime moksleivius ne tik mokytis kalbų, bet ir vartoti jas įvairiose situacijose už klasės sienų.

Teksto aut. A. Blaževičienė

 

Tarptautinė tolerancijos diena 2016

2016-11-20

Lapkričio 16 d. paminėta Tarptautinė tolerancijos diena.
Mokyklos bendruomenė atsiliepė į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimą ir dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje.
Šių metų tolerancijos dienos simboliu pasiūlytas Paukštis.Balto paukščio simbolis sutinkamas įvairiose kultūrose, religijose. Jis reiškia meilę, tyrumą, taiką, geros žinios nešėją.
Dorinio ugdymo ( etikos) vyr. mokytojos Rasos Gelčienės iniciatyva mokiniai pamokų metu, popamokinėje veikloje buvo skatinami diskutuoti, aptarti tolerancijos svarbą šiuolaikinės visuomenės gyvenime, lankstė iš balto popieriaus origami technika gerves, kurios papuošė mokyklos erdves. Centrinių rūmų Ia. foje buvo eksponuojama Id gimn. kl. skulptūrinė kompozicija „Tolerancijos paukštis", Tomos Liekytės (6c) ir Liepos Okulič-Kazarinaitės (6d) miniatiūrinės gervės. Pertraukų metų, skambant Vyt. Kernagio dainai Baltas paukštis", džiaugėmės, kad esame visi tokie skirtingi, bet visiems labai svarbūs ir reikalingi.

Edukacinių konkursų "Olympis2015" rezultatai

2015-05-05

Kviečiame pasižiūrėti, kokie edukacinių konkursų "Olympis2015" mūsų mokyklos rezultatai

1 -4 klasių projekto “Hanso Kristiano Anderseno pasakų pasaulyje" paroda

2015-05-05

"1 -4  klasių projekto “Hanso Kristiano Anderseno pasakų pasaulyje” paroda džiugina Vilniaus miesto
jaunuosius skaitytojus Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje"

Mokomasis praktinis seminaras "Informacinių komunikacinių technologijų taikymas ugdymo procese"

2015-02-26

Mokomasis praktinis seminaras

"Informacinių komunikacinių technologijų taikymas ugdymo procese"

Projekto
" Samsung mokykla ateičiai"
sklaida

Praktinio seminaro metu ne tik išgirsite, bet ir išmoksite taikyti įvairias kompiuterines bei internetines programas ugdymo procese.
Sužinosite, kaip šių priemonių pagalba paįvairinti bei įdomiau pateikti pamokos turinį, paskatinti mokių motyvaciją bei sužadinti jų įsitraukimą į mokymo(si) procesą, tapti inovatyviu ir šiuolaikiniu mokytoju..

2015 m. kovo 31 d. (antradienį) kviečiame visų skyrių mokytojus dalyvauti mokymuose
9 h30 324 kab.

Būtina išankstinė registracija iki kovo 9 d. šiuo adresu: http://www.manoapklausa.lt/apklausa/657616572/

Papildomą informaciją galite rasti mokyklos tinklaraštyje: http://cmm4muzos.blogspot.com/

Bei muzikos, dailės, baleto ir bendrojo lavinimo skyrių mokytojų kambariuose.
Kviečiame visus aktyviai dalyvauti!!!


Organizatoriai:

SEMINARAS SKLAID02-26-07-50-08

Šv. Martyno diena

2014-11-20

Lapkričio 11-ąją švenčiama šv. Martyno diena. Vokietijoje labai populiaros vaikų eisenos tamsiomis miesto gatvėmis su žibintais ir dainomis.

Patys mažiausi (t.y. antrokai) mūsų mokyklos „vokietukai“ lapkričio 11-ąją kasmet pažymi ypatingai: gamina žibintus, mokosi dainelę, klausosi legendų apie šv. Martyno gyvenimą, piešia ir keliauja iš klasės į klasę, dainuodami ir nešdami žibintų šviesą draugams.Žiūrėkit nuotraukas!

Goethe institutas surengė šventę mieste.

Su šviečiančiais žibintais rankose pradinukai žygiavo nuo Katedros į Bernardinų bažnyčios kiemelius, vokiškai dainuodami tradicinę dainelę „Ich geh mit meiner Laterne“.

Katedroje su jais kalbėjosi ir apie šv. Martyną pasakojo kunigas, o vėliau prie laužo Bernardinų bažnyčios kiemeliuose visi vaišinosi arbata ir specialiai šiai šventei iškeptais sausainiais.

Ir mes ten buvom, ėjom, dainavom, švietėm savo žibintais ir ragavom kepinius.

Buvo gera!

Samsung mokykla ateičiai projekto sklaida

2014-11-20

Samsung mokykla ateičiai projekto sklaida Nacionalinėje M.K. Čiurlionio menų mokykloje
Pasidalinimas gerąja patirtimi

Mokykla neturi ruošti gyvenimui, mokykla turi būti gyvenimas...
Pasauliui nebeliko problemos sukurti.
Lieka vienintelis iššūkis –
kaip įtikinti kitus...“ W. Disney

    Mūsų mokyklos mokytojų komanda kartu su direktoriumi dalyvauja Samsung mokykla ateičiai projekte, kurio metu vyksta mokymai bei intensyvūs praktiniai užsiėmimai.

   Spalio 27d. šiame projekte dalyvaujančios anglų kalbos mokytojos Greta Valentukevičiūtė, Birutė Ambrazevičiūtė, bei prancūzų kalbos mokytojos Jurgita Kimbirauskienė ir Kristina Laletina sukvietė matematikos, biologijos, chemijos bei užsienio kalbų mokytojus  į informacinį seminarą pasidalinti patirtimi ir informacija apie IKT priemonių bei įrankių panaudojo būdus  ugdymo procese. 

Skaityti daugiau...

Kūrybinė užduotis "Mano teisės ir pareigos"

2014-11-04

Dalia ir UlaSpalio 29 d. prezidentūroje buvo apdovanoti Konstitucijos egzamino nugalėtojai. Egzaminą miestų ir rajonų savivaldybėse, mokyklose, įkalinimo įstaigose ir internetu šiemet laikė apie 30 tūkst. žmonių. 1-4 klasių mokiniai turėjo atlikti kūrybinę užduotį - piešti piešinius tema "Mano teisės ir pareigos". Iš 636 piešinių geriausias buvo pripažintas mūsų mokyklos ketvirtokės Ūlos Šoblinskaitės (Mokytoja Agnė Dapkutė). Prezidentūroje iš Dalios Grybauskaitės rankų ji gavo pačios prezidentės pasirašytą Konstituciją.

Video žiūrėkite čia...

Samsung mokykla ateičiai

2014-10-16

mokykla ateiiai projektasŠiuolaikinių technologijų svarba kasdien juntama vis labiau, ji neaplenkia ir Lietuvos švietimo įstaigų. Jaunoji karta yra ypatingai imli ir suinteresuota išmokti ir pritaikyti technologijas savo kasdieniniame gyvenime, taigi jų ugdytojai- mokytojai, siekdami išlikti autoritetingi turi spėti kartu su savo mokiniais, domėtis inovacijomis ir mokėti jas taikyti ugdymo procese.

Dėl šios priežasties Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos užsienio kalbų mokytojų komanda, prancūzų kalbos mokytojos Jurgita Kimbirauskienė ir Kristina Laletina, bei anglų kalbos mokytojos Greta Valentukevičiūtė bei Birutė Ambrazevičiūtė, kartu su direktoriumi, nutarė dalyvauti projekte "Samsung mokykla ateičiai".

Skaityti daugiau...

Kalbų dienos atgarsiai mokykloje

2014-10-16

EU Kalbu dienaNuo 2001 metų kasmet rugsėjo 26 d. yra švenčiama Europos kalbų diena. "Europa yra turtinga savo kalbomis – šiame žemyne yra daugiau nei 200 vietinių kalbų. Kalbų mokėjimas yra svarbus jų atpažinimui, naudojimui ir saugojimui. O kitų kalbų mokymasis yra būdas, padedantis mums geriau suprasti vieniems kitus ir išvengti kultūrinių skirtumų."

Tradiciškai kalbų diena paminėta ir mūsų mokykloje – su dainomis, žaidimais, edukacinėmis pamokėlėmis ir konkursais.

Kad mokykloje švente, matėsi jau einant koridoriais pro gražiai papuoštas užsienio kalbų kabinetų duris: plakatai, emblemos, lipdukai, tautinių spalvų užuolaidos ir kitokia vaizdinė medžiaga kvietė prisiminti, kad kalbos "atrakina bet kurias duris".

O už kabinetų durų vyko netradicinės pamokėlės:

Skaityti daugiau...

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis