Svetaines struktura
2019-01-21

Bendrabutis

2019-01-18

pagrindinis

Lietuvos regionuose – daug talentingų vaikų, kurie, atvykę mokytis į Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, apsigyvena bendrabutyje, esančiame visai šalia mokyklos, ant kalvos. Bendrabutis moksleiviams suteikiamas nemokamai.

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos bendrabutyje vienu metu gali gyventi 192 moksleiviai. Kambaryje vaikai gyvena po du. Kas su kuo gyvens skirstoma pagal amžių. Taip pat beveik kiekviename kambaryje stovi pianinas, nes ne tik muzikos, bet ir baleto skyriaus mokiniams iki I gimnazijos klasės yra privalomos fortepijono pamokos.

Kiekviena grupė, kurią sudaro panašaus amžiaus vaikai, turi atskirą darbo klasę, kur gali, naudotis kompiuteriu yra jaukios saviruošos erdvės, poilsio zonos.

Bendrabutyje dirba 11 auklėtojų, turinčių pedagoginį išsilavinimą. Jie prižiūri ir tai, kad vaikų buitis būtų tvarkinga, ir, kad pamokos būtų atliktos, jei reikia paaiškina užduotis, padeda mokytis. Taip pat dirba muzikos dalykų saviruošos mokytojai. Mokykloje vykdomos prevencinės programos prieš rūkymą, alkoholio, narkotikų vartojimą. Mažieji mokomi saugaus kelių eismo taisyklių. Naktimis bendrabutyje dirba naktiniai auklėtojai – prižiūri, kad būtų tvarka, mokiniai išsimiegotų, laiku atsikeltų ir nueitų į pamokas.

Valgykloje patiekiami pusryčiai, priešpiečiai, pietūs, vakarienė ir naktipiečiai – arbata ir vaisiai ar bandelė. Valgykla nedirba tik tada, kai bendrabutyje nėra vaikų – per atostogas. Bendrabutyje veikia medicinos punktas – jame dirba slaugytoja ir masažuotoja. Esant reikalui, bendradarbiaujama su Antakalnio ligonine, Santariškių klinikoms. Bendrabutyje vaikus lankyti gali giminaičiai, draugai. Esant būtinybei, atvykus iš toliau, tėvams leidžiama pernakvoti, naktį ar dvi, bendrabučio kambariuose.

 

RėmėjaiKunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer


 Ponia Valdereza Lenktaitis 


karoso

 

 S.Karoso labdaros ir paramos fondas


15min-logo


UAB 15min


LRT kultura

 

LRT Kultūra