Svetaines struktura
2017-06-24

Antrą kartą išdalyti Mažieji Kristoforai

2017-03-16

Vilniuje talentingiausiems moksleiviams antrą kartą išdalyti Mažieji Kristoforai.
Kovo 11-ąją Lietuvos mokslų akademijos salėje, kurioje susibūrė Lietuvos Sąjūdis, Vilniaus miestas įvertino ir pagerbė sostinės jaunimą. Antrą kartą Vilniaus meras Remigijus Šimašius labiausiai nusipelniusiems moksleiviams sporto, mokslo, meno bei muzikos srityse įteikė Mažojo Šv. Kristoforo apdovanojimus.
Mažojo Šv. Kristoforo žymeniu už Vilniaus miesto garsinimą, apdovanotas M. K. Čiurlionio menų mokyklos ugdytinis Edvinas Jakonis už baleto meno pasiekimus. Už muzikos pasiekimus ir Vilniaus miesto garsinimą Mažasis Kristoforas įteiktas M. K. Čiurlionio menų mokyklos ugdytinei Giedrai Julijai Tutkutei.

Daugiau skaitykite čia.

Igno Maknicko rečitalis „Vaidilos“ teatre

2017-02-24

IgnasMaknickas Vaidilos_teatras_fotoLukas_Gruseckas

Vasario 15-osios vakare „Vaidilos“ teatre muzikavo jaunas pianistas, M. Rostropovičiaus fondo stipendininkas, keleto prestižinių konkursų laimėtojas Ignas Maknickas. Tą vakarą jis skambino net kelių skirtingų epochų muziką: Johanno Sebastiano Bacho Partitą Nr. 1 B-dur, Wolfgango Amadeus Mozarto Sonatą Nr. 14 c-moll, Fryderyko Chopino Noktiurnus, op. 27 (Nr. 1 cis-moll ir Nr. 2 Des-dur) bei Barkarolę, op. 60, Sergejaus Rachmaninovo Etiudus-paveikslus, op. 39 (Nr. 1, 5, 6), ir Ferenco Liszto „Mefisto valsą“ Nr. 1.  

Plačiau skaitykite:

Čiurlioniukai pagerbti tarptautinių konkursų laureatų apdovanojimų įteikimo iškilmėse LR Prezidentūroje.

2017-02-24

Trečiadienį (vasario 22 d.) Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė padėkos raštus tarptautiniuose konkursuose nugalėjusiems Lietuvos muzikams. Tarp jų – 4iems Čiurlioniukams: Elžbietai Liepai Dvarionaitei (mokytoja Vaida Liucija Kirvelytė), Giedrai Julijai Tutkutei (mokytoja Daiva Šlyžienė), Nojui Albrichtui (mokytoja Inga Vyšniauskaitė), Kasparui Mikužiui (mokytojas Justas Dvarionas).

Plačiau skaitykite

Skaitykite

Sergejus Prokofjevas

2017-02-21

Sergejus Prokofjevas ir XX–XXI a. muzika Lietuvoje

Pažymint rusų kompozitoriaus ir pianisto Sergejaus Prokofjevo 125–ąsias gimimo metines, surengtas muzikos edukacinis projektas „Sergejus Prokofjevas ir XX–XXI amžių muzika. I festivalis maratonas“. Šio projekto rengėjai –  Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla ir tik ką įsikūrusi kūrybinė grupė „LEgaTO“.

Daugiau skaitykiteKnygos pristatymas

2017-02-17

Kvietimas-47-page-0011

2017 m. sausio 26d. mūsų mokykloje lankėsi europarlamentaras Vytenis Povilas Andriukaitis.
Mokyklos mokytojams, mokiniams ir koncertmeisteriams, dalyvavusiems 2016m. „Gruodžio allegro“ renginyje, taikomosios dailės muziejuje, kur vyko V. P. Andriukaičio knygos „Justino Marcinkevičiaus laikas“ pristatymas, susitikimo metu mokykloje buvo įteiktos šios knygos.

20170126 151809-1Andriukaitis_gera

Diplomatija be sienų arba klasika, jungianti šalis

2016-12-07

Diplomatija be sienų arba klasika, jungianti šalis


            Bendro koncerto „Muzikiniai tiltai“ idėja gimė prieš metus, kai dviejų šalių diplomatai pasirašė bendradarbiavimo kultūros srityje sutartį. Koncerte dalyvavo Lietuvos Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos  bei Sankt-Peterburgo Kultūros komiteto Muzikinio licėjaus mokiniai.

Atkurdamos valstybingumą prieš ketvirtį amžiaus, mūsų šalys pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pirmiausia galvodamos apie būsimas kartas, pažymėjo Lietuvos Respublikos Generalinis konsulas Sankt-Peterburge Dainius Numgaudis. Todėl mes nusprendėme paminėti šią datą Lietuvos ir Rusijos menų mokyklų moksleivių pasirodymu. Tokia sutartis, pagal kurią numatyta visa eilė renginių, buvo pasirašyta lygiai prieš metus. Be to abiejų mokyklų pedagogai turėjo puikią progą parodyti savo auklėtinius talentingai atliekančius klasikinės muzikos kūrinius.

Kaip paminėjo Sankt-Peterburgo „Muzikinio licėjaus“ direktorius Vitalijus Romanovas, tokie susitikimai naudingi vaikams, pedagogams ir svečiams, todėl, kad atveria naują muzikinį ir emocinį pasaulį ir stiprina bendrystę tarp žmonių muzikos dėka.

Iškilmingą 25-mečio renginį aplankė Sankt-Peterburgo ir Leningrado apskrities, o taip pat Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos administracijos atstovai. Svečiai paminėjo, kad abiejų šalių tarpusavio santykiai bus draugiški ir remsis lygiateise partneryste. Renginio metu Lietuvos Generalinis konsulas pasveikino vyriausią lietuvių bendruomenės atstovą Viktorą Masaitį, kuris neseniai atšventė 90-metį. Jo pavardė senai žinoma Rusijoje, tai žymus mokslininkas, įnešęs didelį indėlį savo moksliniais atradimais.

Pasak Lietuvos Generalinio konsulo, jaunųjų atlikėjų koncertas akivaizdžiai parodė, kad abi šalys gali bendrauti muzikinės kalbos pagalba.

Buvo labai įdomu stebėti, kaip vaikai bendravo tarpusavyje ne scenoje, pabrėžė Dainius Numgaudis. Nors kalbos jų skirtingos, jie puikiai suprato vienas kitą – manau, pavyko sukurti mažą bendrabūvio modelį.

Renginio išvakarėse jaunieji Lietuvos muzikantai aplankė Rusijos SOS vaikų kaimą Puškine. SOS vaikų kaimai – tai tarptautinė nekomercinė labdaros organizacija. Fondo „Rusijos SOS kaimas“ patarėja Jelena Molochova pasakojo, kad vizitas buvo priderintas prie diplomatinių santykių atkūrimo 25-mečio. Jį savo iniciatyva organizavo Lietuvos Generalinis konsulas Dainius Numgaudis, kuris pakvietė koncertuoti Lietuvos Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos jaunuosius muzikantus.

                        Tai buvo puikus draugystės vakaras. Iš pradžių koncertas, po to bendravimas šeimų namuose, kur konsulato darbuotojai, pedagogai ir vaikai kalbėjosi apie meną ir gyvenimą, paskui apsikeitė dovanomis. Mes dėkingi Lietuvos Generaliniam konsulatui už pagalbą ir dėmesį, tai labai svarbu labdaros fondui, kuris egzistuoja paaukojimų dėka. Puiki bendradarbiavimo idėja turės tesinį, šią vasarą mes planuojame surengti vaikų vasaros stovyklą Lietuvoje.

Žmonių tarpusavio bendravimui tautybė ne kliūtis. Ir verslo atstovai susidomėjo dialogu su užsienio kolegomis. Lietuvos verslo bendruomenės Sankt-Peterburge atstovas Mindaugas Bankauskas paminėjo, kad verslas neturi sienų, o tokie renginiai padeda daugiau sužinoti apie dviejų šalių kultūrą.

Dvidešimt šeštosios Rusijos - Lietuvos santykuų metinės bus paminėtos naujais renginiais. Lietuvos Generalinis konsulas Dainius Numgaudis pasakė, kad kol kas visi planai laikomi paslaptyje, bet jau žinoma, kad Sankt-Peterburgo A. L. Štiglico meno industrinė akdemija ir Vilniaus dailės akademija pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Tai reiškia, kad mūsų laukia bendros kelionės į sritis ir sferas, kur nėra jokių sienų.

Šokio teatre – Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirta premjera

2016-10-26

Šokio teatras puoselėja gražią tradiciją - kiekvienais metais birželio 1-ąją, Vaikų gynimo dieną, žiūrovams dovanoja naują spektaklį. Ir šiais metais Šokio teatre - premjera! Režisierė ir choreografė Giedrė Zaščižinskaitė drauge su Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos auklėtiniais kviečia šeimas į edukacinį šokio spektaklį „Skaičiai“.

Skaiiai

Skaitykite daugiau

RėmėjaiKunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer


 Ponia Valdereza Lenktaitis 


karoso

 

 S.Karoso labdaros ir paramos fondas


15min-logo


UAB 15min


LRT kultura

 

LRT Kultūra