Svetaines struktura
2019-01-21

„Gyvoji baleto istorija“ prikėlė scenoje į užmarštį grimztančius šedevrus

2019-01-14

Romantizmo

Šventinio šurmulio, renginių, koncertų, eglučių ir spragtukų kupiname Vilniuje buvo pastebimas ir vienas gana kuklus, Šokio teatre pristatomas, nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos baleto skyriaus mokinių koncertas „Romantizmo svajos“. Koncertas – ciklo „Gyvoji baleto istorija“ pirmasis renginys, supažindinantis su XIX a. pirmosios pusės baleto menu. Viso projekto iniciatorius, idėjos ir istorinių komentarų autorius – Lietuvos baleto metraštininkas, menotyrininkas dr. Helmutas Šabasevičius. Projektas unikalus – pirmą kartą Lietuvoje taip aiškiai suformuluojama mūsų baletinė tapatybė, atsigręžiant į bendro europinio nematerialaus paveldo fenomeną, XIX a. baletą. Komentuojamos sąsajos su Lietuva, Vilniaus miesto teatru.

Skaitykite daugiau: „Gyvoji baleto istorija“ prikėlė scenoje į užmarštį grimztančius šedevrus

Sankt Peterburge paminėtas Sauliaus Sondeckio 90-metis

2018-11-07

IMG 2758

Sankt Peterburgo Ermitažo teatro salėje buvo iškilmingai paminėtas Ermitažo orkestro įkūrėjo profesoriaus Sauliaus Sondeckio 90-metis.

Daugiau skaitykite:

Daugiau skaitykite:

"Youth America Grand Prix"

2018-05-03

1

Niujorke vykusiame „Youth America Grand Prix“ (YAGP) pasauliniame jaunųjų baleto šokėjų nuo 9 iki 19 metų konkurse Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos vienuoliktokas Edvinas Jakonis iškovojo prestižinį apdovanojimą – Lietuvos atstovas pelnė trečiąją vietą vyresniųjų šokėjų konkurse.

Daugiau skaitykite:

Daugiau skaitykite:


Jaunųjų muzikų talentas – Lietuvos vardui garsinti

2018-03-08

dsc 6586

Vakar, kovo 7d., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė padėkos raštus tarptautiniuose konkursuose nugalėjusiems Lietuvos muzikams. Tarp jų ir mūsų Čiurlioniukams: Kristijonui Megelinskui (mok. G.Kondrotaitė), Simonui Poškai (mok. E.Jurkevičiūtė-Navickienė), Benui Gocentui (mok. G.Vitėnaitė), Martynai Mišeikytei (mok. M.Balčytis), Jurgiui Ignui Paciūnui (mok. A.Ladyga). Labai didžiuojamės ir sveikiname Mokinius bei juos ruošusius Mokytojus!

Plačiau skaitykite čia

MŪSŲ VAIKAI PIEŠIA VYTĮ

2018-03-08

Vyciai Cmm_LKApie 150 jaunųjų Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos dailininkų, nuo pirmokų iki aštuntokų, vasario 16-ąją išėjo į Vilnių su savo vėliavomis, kuriose plazdėjo jų pačių nusipiešti Vyčiai. Šis sumanymas gimė menų gimnazijai bendradarbiaujant su Valdovų rūmais. Pasak jo autorės ir puoselėtojos dailininkės Julijos Ikamaitės, kuri daugeliui pažįstama kaip Vilniaus lygiadienio ugnių įkūrėja, iš tiesų sumanymai buvo du: kūrybinės mokinių Vyčio vizijos, tampančios tikromis plazdančiomis vėliavomis eisenose, šventėse ar namuose, bei nedidelių istorinių vėliavų ir aitvarų su istoriniais Vyčių vaizdais kūrimas Tėvynei papuošti. Nuo vasario 17 dienos vaikai su šeimomis kviečiami piešti šių vėliaVyčių (šypsosi autorė) į Valdovų rūmų Edukacijos centrą, kuriame Vida KAUNIETĖ veda edukacinius užsiėmimus „Vytis per amžius“.
Juliją IKAMAITĘ kalbina Saulė MATULEVIČIENĖ ...

Plačiau skaitykite čia LIAUDIES KULTŪRA. 2018. Nr. 1 (178)

„Vaidiname žemdirbiams“ prasidėjo kitaip

2018-03-08

   Profesionaliųjų teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams“ pradžia, sutapusi su Vasario 16-ąja, šiemet surengta kitokia – nebuvo spektaklio, ministerijų atstovų, ilgų kalbų ir rėmėjų vardijimo. Organizatoriai žiūrovams pasiūlė nemokamą lietuviškumu alsuojantį renginį – valandos trukmės programą. Į ją buvo galima patekti su specialiais kvietimais. Tiesa, dalies kviestinių svečių festivalio pradžia nesudomino – salėje liko nemažai tuščių vietų...

Žiuri slėpėsi po pilkais apsiaustais

Atidarymą kartu su Kultūros centro direktore Irena Mateliene kūrė kultūrinių renginių režisierė Monika Gorovniova. Darbas įvertintas. „Tai geriausia, kas tokia proga yra buvę“, – neminint kai kurių priekaištų (tarkim, dėl garso ar gramatinių klaidų rėmėjų pristatyme), buvo net ir tokių pagyrimų. Juos svečiai išsakė furšete po renginio.

Žiuri pirmininku šiemet dirba rajono savivaldybės Kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus vedėjas Petras Blaževičius, nariai – dailininkų klubo „Roda“ prezidentas Arūnas Augutis, Kultūros centro režisierius Eligijus Daugnora, centro direktorė I. Matelienė, Rokiškio verslo klubo deleguotas atstovas Leonardas Šablinskas, AB „Rokiškio sūris“ direktoriaus padėjėja Aušra Zibolienė bei laisvai samdoma režisierė iš Ukrainos Valentina Sotničenko. Kultūros centro direktorė I. Matelienė iš užsienietės viešnios tikisi „kitokio žvilgsnio“.

(Daugiau – „Gimtajame Rokiškyje“)

Čiurlioniukai itin kūrybingai pasitiko Lietuvos nepriklausomybės 100-metį

2018-03-08

Šiemet Čiurlioniukai itin kūrybingai pasitiko Lietuvos nepriklausomybės 100-metį – jie sukūrė virš 150 Vyčio vizijų savo piešiniuose, kurie pavirto vėliavomis. Su šiomis vėliavomis Čiurlioniukai prisijungė prie Lituanistų sambūrio, Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos ir Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotos šventinės jaunimo eisenos ir kartu žygiavo nuo Katedros aikštės iki Tautai brangių žmonių kapų, kur buvo giedama Tautinė giesmė. S.Daukanto aikštėje 12val. buvo iškelta Lietuvos valstybės veliava, skambėjo visos Lietuvos varpai. Čiurlioniukų pieštais Vyčiais buvo papuoštas ir troleibusas. Daugiau skaitykite čia.

RėmėjaiKunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer


 Ponia Valdereza Lenktaitis 


karoso

 

 S.Karoso labdaros ir paramos fondas


15min-logo


UAB 15min


LRT kultura

 

LRT Kultūra